Belgelik Sergisi ENKA II, 2009

Etiketler
2009
Hakkında

ENKA OKULLARI
Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisi
Sadi Gülçelik Spor Sitesi  İstinye\İst.

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü H. Avni Öztopçu atölye öğrencilerinin portre çalışmaları, Enka Okulları Dr. Clinton Vickers Sanat Galerisinde 9 Ekim 2009’da saat 17:00 de açılıyor.

Portre Desen Sergisi, 30 Ekim 2009 tarihine kadar izlenebilir.

Her yıl kendi bölümlerinde açtıkları “belgelik sergileri” diğer eğitim kurumlarına taşıyarak, sanat eğitimine katkı üretmek isteyen 1 numaralı Desen-Resim atölyesi; dünyaya açık olmayı, biçimi-doğayı kendi gözleriyle görmeyi, yorumlamayı, yaratıcı tavrı geliştirmeyi, eleştirel estetik bakışı amaçlayan, insanın çevresindeki objelerle temas miktarını arttırma, kişisel deneylere imkan verme uğraşısındadır.

Bu uğraşlar içerisinde çalışan atölye, geçmişteki belgelik sergilerinden bir seçki oluşturuyor. Hiç sergilenmemiş, dB portre yarışmalarından önemli bir bölümünü de bu sergiye sunuyor. Zamanın yetersizliğini aşma çabası, “ders BELGELİĞİ” çalışmalarına yeni çalışma alanları açmaktadır. Portre desen yarışması bu amaçla başlatılmış öğrenci ve mezunlarını kapsamaktadır. Son iki yıldır kapsama alanı genişletilmiştir.

Sergiye katılan öğrenciler
Arzu Arabacı
Ahmet Doksanoğlu
Ali Yılmaz
Alpay Aksayar
Ayşe Bezenmiş
Birgül Eser
Burcu Pehlivan
Cemil Aliyev
Çiğdem Gürcan
Didem Kabak
Emin Balıkçı
Filiz Kansu
Gökçe Yavaş
Halil Şentürk
Heval Tonger
İnci Bulut
Mehmet Şah Kayhan
Okay Özkan
Ömer Faruk Tokmak
Seda Yalçın
Sedat Akdoğan
Sibel Kocakaya
Sidar Baki
Songül Avşar
Suat Öğüt
Şahin Çelikten
Tayfun Tınmaz
Ufuk Ülker
Yıldız Kepçeli